Üçlü Trabzan Nasıl Yapılır - Resimli ve Videolu Anlatım

Yeniden merhaba çok sevgili maharetli kadınlar. Tığ işi örgü öğreniyorum serimize yeni bir konuyla devam ediyoruz. Daha evvelki yazımızda anlattığımız ikili trabzan nasıl yapılır konusuna devamla bu yazımızda da üçlü trabzan nasıl yapılır konusunu detaylıca anlatacak, resimlerle ve anlatım videosuyla iyice kavramanızı sağlayacağız. Dikkatle yazıyı okuyup resimleri de inceledikten sonra uygulamaya çalışın. Tabi anlatımlı videoyu da izledikten sonra artık kolayca yapabileceksiniz.

Üçlü trabzan nedir?

Tığ örgüsüne başlangıç teşkil eden tekniklerden biri de üçlü trabzandır. Bu tekniği öğrenmekle beraber tığla örebileceğiniz model kapasiteniz de genişlemiş olacak. Üçlü trabzan tekniğinin ingilizcesi Treble crochet şeklindedir. Üçlü trabzanın literatürde geçen kısaltması ise (Tr) dir. Daha önceki trabzan anlatımımızda ismin kökeniyle alakalı mimari bir yapının adından esinlenildiği üzerinde durmuştuk trabzan terimi için. Merdiven kenarındaki korkulukların adı da trabzan olarak ifade ediliyor.

Üçlü trabzan nasıl yapılır - Resimli anlatım, videolu anlatım - Treble crochet - (Tr)
Üçlü trabzan yapımı – Treble crochet – (Tr) – 1

Üçlü trabzan nasıl yapılır? Detaylı anlatım

Üçlü trabzanın nasıl bir örgü tekniği olduğu konusunda bilgilendik. O zaman bir de üçlü trabzan nasıl yapılır detaylı anlatımı ile bu tekniği yapabilir hale gelelim. Tığa ip doladıktan sonra halkanın içine batıp bir tel çıkarılır. Tığa ipi alıp bir halkanın içinden çıkarılır. Tığda üç halka kaldı.

Üçlü trabzan nasıl yapılır - Resimli anlatım, videolu anlatım - Treble crochet - (Tr)
Üçlü trabzan yapımı – Treble crochet – (Tr) – 4

Tekrar tığa ip dolayıp iki halkanın içinden geçirilir. Tığda iki halka kaldı. Son kez tığa ip alıp iki halkanın içinden geçirilir.

Üçlü trabzan yapımı bu kadar. Kolay gelsin hepinize.

Üçlü trabzan yapımı resimli anlatım-Resim Galerisi

Üçlü trabzan nasıl yapılır anlatım videosu-Video Galerisi

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

1 üzerinde düşünülen Üçlü Trabzan Nasıl Yapılır? Resimli ve Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir