Tığ İşi Lastik Örgü Nasıl Yapılır - Resimli ve Videolu Anlatım

Tekrar merhaba çok sevgili maharetli kadınlar. Örgü öğrenmek üzere çıktığımız yolda yürümeye kararlı adımlarla yürümeye devam inşallah. Nasıl yapılır atölyesi, tığ işi örgü öğreniyorum kategorisinde yeni bir adım daha atıyoruz. Tığ işi lastik nasıl yapılır sorumuzun cevabını birlikte aydınlatacağız bu yazımızla. Daha önce tığla yapılabilen diğer örgü tekniklerine değinmiştik. İlk tığ adımı olan zincir nasıl çekilir ile başladık. Akabinde daha fazla uzmanlık gerektiren sık iğne nasıl yapılır, çakma sık iğne nasıl yapılır, ikili, üçlü trabzan nasıl yapılır gibi yine tığ örgüsünün temel konularını hem resim hem de video desteği ile anlattık. Haydi tığımızı tekrar elimize alalım. Bakalım tığ işi örgü lastik nasıl yapılır mış?

Lastik örgü nedir?

Tığ işi lastik nasıl yapılır yazımıza, lastik örgünün ne olduğu ile devam edelim. Tığ ile yapılan belki de her türlü örgü ürününde lastiğin kullanımı söz konusudur. Lastik örgü adından da anlaşıldığı üzere örülen modele elastik, esnek bir yapı kazandıran örgü tekniğidir. Lastik örgü hangi tip örgü modellerinde kullanılır? Kazak, süveter gibi örgü ürünlerinin başlangıcı lastikle başlanır. Yani giysinin bel kısmı lastiktir. Sonra kol kısımları da salık olmaması için lastikle örülür. Örgü çorap, örgü babet, örgü bot ve örgü patiklerde konç kısmına lastik örgü uygulanır. Daha bir çok benzeri örgü giysi ve aksesuarda tığ ile lastik kullanılır.

Tığ ile lastik örgü yapımı
Tığ ile lastik örgü yapımı

Tığ ile lastik yapımı detaylı anlatım

Tığ ile lastik örgü, ilmek kaydırma yöntemi ve çakma sık iğne ile kolay bir şekilde yapılır. Önce zincir çekin. Her ilmeğe birer çakma sık iğne yapın. ( Çakma sık iğne nasıl yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz.) Bir zincir çekip geri döndüğünüzde her ilmeğe kaydırma yöntemi uyguluyorsunuz. ( İlmek Kaydırma Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz.) Kaydırma Her sırada aynısını tekrar edin. Bu kadar. Her zamanki gibi size güvenimiz tam. Kolayca yapabileceğinizi biliyoruz. Sağlıcakla kalın.

Tığ ile lastik örgü yapımı resimli anlatım-resim galerisi

Tığ işi lastik örgü nasıl yapılır video anlatım

https://youtu.be/WT6wMdU8LU4

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

1 üzerinde düşünülen Tığ İşi Lastik Örgü Nasıl Yapılır? Resimli – Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir