Sihirli Halka Nasıl Yapılır - Resimli ve Videolu Anlatım

Tığ örgü tekniklerine devam ediyoruz maharetli kadınlar. Nasıl yapılır atölyesinin bu yazımızdaki konusu sihirli halka nasıl yapılır. Bizzat kendi çalışmalarımızla resimlediğimiz görsellerle ve ve videomuzla desteklediğimiz yazımızdan istifade ederek özellikle Amigurumi yapımının temel tekniği sayılabilecek sihirli halka yapımını kolayca yapabileceğinizi düşünüyoruz. Tığ işi örgü öğreniyorum kategorisi kapsamında sitemizde bir çok tekniğin detaylı anlatımını yaptık. Her biri işinize en çok yarayacak olan bu tığ örgü uygulamalarından sık iğne, çakma sık iğne, ikili trabzan, üçlü trabzan ve tığ işi lastik nasıl yapılır yazılarının ilgiyle takip edildiğini görebiliyoruz ve bu bizi mutlu ediyor. Yaptığımız işe gösterilen bu ilgi gayretimizi de adeta kamçılıyor.

Sihirli halka nedir?

Bir tığ örgü uygulaması olan sihirli halka, adını ipi halka şeklinde tutarak başlayıp adeta bir sihir etkisiyle örülmüş bir halkaya dönüştürmesinden alıyor diyebiliriz. özellikle tekniğin son aşamasını oluşturan ipi çekme sonucunda modelin ortaya çıkışı gerçekten bir sihirbaz hamlesi gibi görünüyor. Sihirli halkanın ingilizce karşılığı Magic Ring, literatürdeki kısaltması ise (Mg) olarak yer almaktadır. Sihirli halka tekniği hangi tür çalışmalarda kullanılır diye bir soru sorulacak olursa; başta amigurumi olmak üzere yuvarlak şekle sahip her türlü örgünün başlangıç aşaması diyebiliriz. Amigurumi oyuncağın yuvarlak parçaları, yuvarlak paspas, yuvarlak gül, çiçek figürleri vb örnekler verilebilir.

Sihirli halka yapımı izle
Sihirli halka yapımı izle

Örgüde sihirli halka yapımı detaylı anlatım

Peki sihirli halka nasıl yapılır? En başta halka halinde tuttuğunuz ipin başlangıcı etrafında istediğiniz sayıda sık iğne yapın. Altta meydana gelen ipin ucunu sıkıca çektiğiniz vakit ortası dolu bir yuvarlak şekil meydana gelecektir. İpi ne kadar kuvvetli çekerseniz yuvarlağın ortası o derece açık kalmayacaktır. Bir tur ayarlanabilir bir ilmek oluşturduktan sonra boşta kalan ipin ucunu sıkıca çekmek suretiyle başarılı bir sihirli halka başlangıcı yapmış oluyoruz. Tabi önce resimler sonra videomuzu dikkatle inceledikten sonra bu tekniği de zorlanmadan yapabileceksiniz. Bir çalışmanın daha sonuna geldik. Yeni çalışmalarda tekrar beraber olmayı iple çekeceğiz. Sevgiyle kalın. Allah’a emanet olun.

Sihirli halka yapımı resimli anlatım-Resim galerisi

Sihirli halka video anlatım

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir