Pullu Bot Yapımı - Videolu Anlatım

Tekrar beraberiz Maharetli Kadınlar. Çok sevilen şık bir ev botu modelini video anlatım olarak hazırladık. Nasıl yapılır atölyesi model anlatımları serisinde Pullu bot yapımını tüm detaylarıyla anlattık. Püf noktalarını gösterdik. Modeli kolayca çıkarabileceğiniz şekilde video haline getirdik. Daha önce Örgü Ev Botu Yapımı kategorisi içinde Kadife Bot Yapımı – Videolu Anlatım yazısını yayınlamıştık. Modele ait videoyu izleyenlerden yine instagram sayfasında yer verdiğimiz pullu botun yapım isteğini de alınca, videoyu hazırlamaya karar verdik. İnşallah sizler için yararlı olur. Toplamda üç bölümden oluşan videolarımızın tamamını sırasıyla izlemenizi öneriyorum. Önce tamamını bir defada, daha sonra en baştan tekrar başlayarak bu defa eş zamanlı örmeye başlayıp durdur/başlat şeklinde videoya eşlik etmenizi öneriyorum.

Bot şeklinde patik nasıl yapılır

Sevgili hanımlar. Bir süredir örgü modelleri üzerine el emeği üretimler ortaya koyuyoruz. Ayrıca bu modeller sizlerin beğenisine de mazhar olunca sipariş üzere üretimlerimiz oluyor. Ancak bizim gönlümüzden geçen asıl arzu herbayanın bu ürünleri kendi emeğiyle ortaya çıkarması, kendisi üretmesidir. Her daim gayemiz bu oldu ve böyle devam edecek. Elhamdülüllah bu gayemizde sizlerin de teveccühünü görüyoruz. Daha çok ev babeti, patik, panduf üzerine çalıştığımız modeller içinde bot şeklindeki patik modelimizle serimize devam ediyoruz.

Pullu bot patik modelleri
Pullu bot patik modelleri

Pullu bot yapımı için gerekli malzemeler

Evinizde, kapalı ortamlarda, gün oturmalarınızda kullanmak üzere pullu bot yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Bir çift hazır keçe taban (Ayak numaranıza uygun olarak örgü ipi satılan hobi dükkanlarından veya internetten temin edebilirsiniz )
  • Örgü ipi (Bu model için Nako Pırlanta marka ip öneriyoruz. Çünkü daha parlak ve diri duruyor. – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz)
  • Uygun renkte patik süsleme pulu (Süsleme için)
  • 2-2.5 numara tığ
  • Ayraç

Örgü bot patik yapılışı video

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir