Patik Tabanı Nasıl Yapılır

Değerli Maharetli Kadınlar hepinize merhaba. Sizlerle beraber çıktığımız yola birlikte devam ediyoruz. Şimdiki anlatımımız örgü babet yapımının önemli safhalarından biri olan babet patik tabanı nasıl yapılır üzerine olacak. Yazımız içinde yer verdiğimiz ayrıntılı anlatım videomuzla siz de babet tabanını kolayca örebileceksiniz. Babet Patik Tabanı Nasıl Yapılır? sorusuna videolu anlatımıyla tam olarak cevap bulacaksınız. Bizi takip ediyorsanız bilirsiniz; tığ işi örgüye merak salanlar için bir kısa video serisi hazırlamıştık Maharetli Kadın Youtube Kanalımızda.Sitemizin Tığ işi örgü öğreniyorum kategorisinden de bu kısa videolara erişebilirsiniz. Bu kategoride neler var? Babet patik biliyorsunuz tığ işi örgü ile yapılıyor. Tığ işi örgü üzerine lazım olan tüm tış işi örgü tekniklerine bu kategoriden ulaşabileceksiniz. Zincir nasıl çekilir, sık iğne nasıl yapılır, çakma sık iğne nasıl yapılır, ikili trabzan nasıl yapılır, üçlü trabzan nasıl yapılır? Sorularının cevağları bu kategoride yer alıyor.

Babet tabanı yapımı
Babet tabanı yapımı

Babet tabanı örgüsü nedir? Hangi amaçla kullanılır?

Sevgili arkadaşlar, hazır keçe tabanlı ev içi kullanımlı örgü babet ve örgü bot modelleri sade olarak kullanılmakla beraber, keçe tabanın ayağa denk gelen içi kısmına örgü taban da monte edilebilmektedir. Biz buna örgü babet tabanı ya da patik tabanı diyoruz. Peki keçeyi sade kullansak ne olur, taban örmeye ne gerek var diyebilirsiniz. Babetin tabanı ne kadar kalın olursa konforu ve koruyuculuğu artıyor. Ayrıca keçenin ayağa denk gelen iç kısmı zamanla aşınmaya maruz kalıyor ve babetinizin ömrü kısalıyor. Bu sebeple babet tabanının iç kısmına taban örmeyi tavsiye ediyoruz.

Sizlerin en kolay anlayabileceği şekilde canlı anlatımlı bir video hazırladık. Bu videoda 38 numara taban örgüsünü anlattık. Ayrıca daha büyük ve daha küçük numaralar için de nasıl yapılacağına dair tüyolar verdik. Dikkatle izlerseniz kolayca yapabileceksiniz. Şimdiden kolay gelsin diyorum. Sağlıcakla kalın.

Patik tabanı yapımı – Örgü babet taban yapılışı – Video anlatımı

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir