Örgü Fiyonk Yapımı Anlatımlı - Video

Sevgili Maharetli Kadınlar. Tığ işi örgü faaliyetlerimize tüm hızımızla devam ediyoruz. Gücümüz yettiğince, zamanımız el verdikçe, Rabbim izin verdikçe örgüye devam. Sitemizde ağırlıklı olarak babet, ev botu, patik, panduf tarzı örgülere yer veriyoruz. İlerleyen zamanlarda sizlerden gelecek istekler doğrultusunda farklı çeşitlere de yer vermeyi düşünüyoruz. Zaman zaman da farklı modellerle karşınıza çıkmıyor değiliz aslında. Örneğin Arkadaş Bilekliği Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım bu tür modellerimizden biri. Yine böyle bir örgü aksesuar ile beraberiz. Örgü fiyonk yapımı anlatımlı video ile kolayca yapabilmenizi amaçladık. Dikkatlice izlediğiniz takdirde, anlatımda yer verdiğimiz püf noktalarına da riayet ederseniz kolayca yapacağınızı düşünüyorum.

Örgü fiyonk nedir?

Fiyonk, bir kurdelenin ya da şerit durumundaki kumaş parçasının vb. kelebek biçiminde bağlanmış durumu ya da bu biçimdeki kurdele olarak tanımlanıyor. Bilmediğimiz bir şey değil. Çok farklı malzemelerden fiyonk yapmak mümkün. Kumaştan, kağıttan, kurdeladan kelebek biçiminde bir bağ yaparak fiyonk oluşturabiliriz. Fiyonk,kullanabileceğimiz bir çok aksesuara dönüştürülebilir. Ayrıca çok çeşitli giysilere detay olabilir. Örgü modellerimiz için de yine detay olarak fiyonku sıklıkla kullanırız. Örgü fiyonk yapımı da özellikle bu yüzden bize lazım. Örgü kazak, yelek, hırka, süveter, babet, patik, bebek örgüleri ve daha çok fazla örgünüze detay olabilecek bir örgü fiyonk yapmaya hazır mısınız?

Tığ işi fiyonk
Tığ işi fiyonk

Örgü fiyonk için gerekli malzemeler

Bir model oluştururken, bir örgünün veya aksesuarın yapımını anlatırken, her şeyden evvel yaptığım şeyin malzeme listesini yazmayı her zaman önemserim. Çok kısa bir liste de olsa örgü fiyonk yapımı için gerekli malzemeler:

  • Örgü ipi (Bu model için Nako Pırlanta marka ip öneriyoruz. Çünkü daha parlak ve diri duruyor. – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz)
  • 2-2.5 numara tığ

Fiyonklu örgü modeli yapılışı video

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir