Makosen Babet Yapımı - Videolu Anlatım

Selamlar Sevgiler Maharetli Kadınlar. Örgü babet modelleri yaplış serisine makosen babet yapımı videolu anlatım yazımızla devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda ayakları evde de sıcacık olsun diye yavrularımızın giymesi için çok şirin bebek ev botu yapımı anlatımını yapmıştık. Boğaz kısmında ana kuzusu ipiyle yapılan kürk detayı dolayısıyla kürklü panduf adı da verilen model, sizlerden gelen yoğun istek üzerine çekilen ayrıntılı anlatım videosuyla zorlanmadan öğrenerek kolayca yapabilmeniz için sitemize eklendi. Şimdi de makosen babet yapılışı hakkında sizlerin ihtiyacı olan tüm bilgi ve görsel materyali paylaşacağız. Tamamı kendi çalışmalarımızın ürünü olan bu materyalleri dikkatlice inceleyerek ve izleyerek örmek istediğiniz modeli kolayca örebilirsiniz.

Makosen babet örgü
Makosen babet örgü

Makosen babet nedir? Kullanım amaçları nelerdir?

Makosen ifadesini daha çok ayakkabı mağazalarında işitiriz. Çünkü makosen kısa ökçeli bağsız ayakkabı demektir. Kelimenin daha derinlemesine kökenine inecek olursak; Kuzey Amerika Kızılderililerinin giydiği deriden yapılmış, tek parça ayakkabıya makosen denir. İşte biz örgücüler de kısa ökçeli ya da ökçesiz örgü babet ve ayakkabı modellerine makosen adını vermişiz. Ayakkabı görünümlü babet modellerine genel olarak makosen babet diyoruz. Peki bu model, nerelerde, hangi ortamlarda ve ne amaçla kullanılır? Eviniz gibi kapalı ortamlarda, gün oturmalarınızda veya günlük kullanım amaçlı olarak evinizde, halı döşeme her türlü kapalı ortamda ayaklarınızı soğuktan korumak için şık bir seçenektir. Alt tabanı keçe ve suni deri olduğu için oldukça koruyucu özelliğe sahiptir ve mukavemetlidir.

Makosen bayan babet

Örgü makosen babet yapımı için gerekli malzemeler

Evinizde, kapalı ortamlarda, gün oturmalarınızda kullanmak üzere örgü makosen babet yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Bir çift hazır keçe taban (Ayak numaranıza uygun olarak örgü ipi satılan hobi dükkanlarından veya internetten temin edebilirsiniz )
  • Örgü ipi (Bu model için Nako Pırlanta marka ip öneriyoruz. Çünkü daha parlak ve diri duruyor. – Bizim renk seçimimiz Haki Yeşil – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz)
  • İstediğiniz renklerde önceki örgülerinizden artanrenkli ipler. (Süsleme için)
  • 2.5-3 numara tığ
  • Ayraç

Gerekli malzemelerimiz bunlar. Artık modelimizi örmek için hazırız. Her aşamasının detaylıca anlatımını yaparak hazırladığımız Makosen Babet Yapılışı Kolay Anlatım videosunu izlemeye geçebiliriz. Eş zamanlı olarak siz de örmeye başlayabilirsiniz. Takıldığınız yerlerde videoyu geriye sarıp tekrar izleme imkanınız var. Aklınıza takılanları yazımız altındaki yorum kısmından muhakkak yazın. Cevaplamaktan zevk duyacağız. Ayrıca Maharetli Kadın Youtube Kanalımıza da bekleriz. Kanalımıza abone olarak tüm yeni videolardan hemen haberdar olmaya başlayabilirsiniz.

Size kolay gelsin. Sevgiyle kalın.

Örgü makosen babet resim galerisi

Makosen babet yapılışı kolay anlatım videosu 1. Bölüm

Makosen babet yapılışı kolay anlatım videosu 2. Bölüm

Makosen babet yapılışı kolay anlatım videosu 3. Bölüm

Makosen babet süsü yapımı videosu

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

3 üzerinde düşünülen Makosen Babet Yapımı – Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir