Kadife Bot Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba Sevgili Maharetli Kadınlar. Kısa bir ara vermiştik. Son anlattığımız modelimizi Makosen Babet Yapımı başlığıyla sunmuştuk. Nasıl yapılır Atölyesi kategorisinde babet modeli haricinde Arkadaş Bilekliği Nasıl Yapılır konusuyla noktalamıştık. Bu yazımızda ise sizlerin çok fazla rağbet ettiği bir ev botu modeli olan Kadife Bot Yapımı anlatımını yapacağız. Soğuk kış günlerinde evinizde ayaklarınızı sıcacık tutacak, yumuşacık dokunuş özelliğine sahip kadife ipten öreceğimiz bot modelini çok sevecek, ayağınızdan hiç çıkarmak istemeyeceksiniz.

Kadife bot nasıl yapılır
Kadife bot nasıl yapılır

Neden kadife ev botu?

Bayanlar evde genellikle ev kullanımına uygun terlik kullanır. Ancak bu seçim çok da konforlu değildir. Örneğin rahat oturma ve televizyon karşısında uzanma durumlarında çıkarmak zorunda kalınabilir. Ancak babet patik ve ev botu veya panduf bu anlamda oldukça rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Yine örgü grubu babet, patik ürünleri içinde ise kadife bot yumuşacık dokusu, esnek yapısı, spor duruşu ile bir adım daha öne geçmektedir. Bu sebeple her geçen gün aranırlığını arttırmaya devam ediyor. Hadi o zaman siz de bir kadife ürün. Ne dersiniz?

Kadife bot yapımı
Kadife bot yapımı

Kadife bot malzemeleri nelerdir?

Yumuşacık bir kadife bot örmek için gerekli malzemeler:

  • Bir çift hazır keçe taban (Ayak numaranıza uygun olarak örgü ipi satılan hobi dükkanlarından veya internetten temin edebilirsiniz )
  • Kadife ip (Bu model için Himalaya marka ip öneriyoruz. Çünkü daha yumuşak dokunuşlu ve parlak bir yapısı var. – Bizim renk seçimimiz beyaz – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz)
  • İstediğiniz renklerde kurdela. (Fiyonk süsleme için)
  • 3 numara tığ
  • Ayraç

Malzemelerimiz bunlar. Bundan sonrası sizin için hazırladığımız yapılış anlatımı videomuzu dikkatle izledikten sonra sizin becerinize kalıyor. Benim tavsiyem Videoyu genel olarak bir defa izledikten sonra eş zamanlı olarak baştan tekrar başlayıp hem izlemek, durdur-başlat ile hem de örmek. Ben kolayca yapabileceğinizden eminim. Çünkü gerçekten kadife bot yapımı zor değil. Ayrıca zorlandığınızda, takıldığınızda veya bir öneriniz olduğunda gerek video altından, gerekse yazımızın altındaki yorum kısmından çekinmeden yazabilirsiniz. Cevaplamaktan zevk alacağımızı bilmenizi isteriz.

Kadife ipten bot modelleri resim galerisi

Kadife bot nasıl yapılır – Video Anlatımı

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

2 üzerinde düşünülen Kadife Bot Yapımı – Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir