İkili Trabzan Nasıl Yapılır - Resimli ve Videolu Anlatım

Yeni bir Nasıl Yapılır Atölyesi konusuyla daha birlikteyiz maharetli kadınlar. Tığ işi örgü tekniklerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Önceki konularımızda; zincir nasıl çekilir, sık iğne nasıl yapılır, çakma sık iğne nasıl yapılır konularını ele almıştık. Sıra geldi ikili trabzan nasıl yapılır resimli ve videolu anlatımımıza.

İkili trabzan nedir?

Tığ işiyle uğraşan maharetli kadınlar çok iyi bilirler ki; ikili trabzan bu işin olmazsa olmaz tekniklerinden biridir. Bir çok tığ örgüsü modelinde ikili trabzan kullanılır. Literatürde de aynı adla geçer. İkili trabzanın ingilizce adı nedir? Double Crochet ingilizce ismidir. İkili trabzanın kısaltması da (Dc) şeklindedir. Biliyorsunuz bu kısaltmalar ingilizce söylenişlerinin baş harflerinden terkip ediliyor.

İkili trabzan yapımı - Double crochet - (Dc) 1
İkili trabzan yapımı – Double crochet – (Dc) 1

İkili trabzan nasıl yapılır? Detaylı anlatım

İkili trabzanla ilgili merak edebileceğiniz temel bilgileri verdikten sonra gelelim ikili trabzan yapımı detaylı anlatımına. Önce iki zincir çekilir. Ardından tığa bir tur ip dolanır ve halkanın içine tığla girerek bir ilmek çıkarılır.

İkili trabzan yapımı - Double crochet - (Dc) 3
İkili trabzan yapımı – Double crochet – (Dc) 3

Tığda üç ilmek oluştu. Tığa bir kez daha ip dolayarak iki ilmeğin içinden geçirilir. Tığa son kez daha ip dolanır ve kalan iki ilmek halkaların içinden geçirilir.

İkili trabzanın yapımı bu kadar.

İkili trabzan yapımı resimli anlatım-Resim Galerisi

İkili trabzan nasıl yapılır anlatım videosu-Video Galerisi

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

1 üzerinde düşünülen İkili Trabzan Nasıl Yapılır? Resimli ve Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir