Düz Örgü Nasıl Yapılır - Resimli ve Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili maharetli kadınlar. İki şişle örgü öğreniyorum serisinin örgü için atılan ilk adımlarıyla devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda örgü başlama nasıl yapılır dedik ve ilmek atmayı öğrenmiştik. Alfabenin A harfi gibi bir dersi geçtik. Bu yazımızda ise artık örgü örmeye fiilen başlayacağımız düz örgü nasıl yapılır resimli ve videolu anlatım ile anlamaya çalışacağız.

Düz örgü nedir?

Her şeyden evvel öğrenmeyi düşündüğümüz ve örgü örmenin temeli sayılan düz örgünün ne olduğunu öğrenelim. Düz örgü nedir? Çok basit ve seri bir şekilde örülebilen bir örgü yöntemidir. Bir çok modelin örgüsünde düz örgüye başvurulur. Kazak, yelek, elbise gibi örgü giyim ürünlerinin yanı sıra şapka, atkı, bere, eldiven gibi bir çok örgü aksesuar düz örgü tekniğiyle örülebilir. Örgü örmeyi öğrendim diyenlerin öğrendiği aslında düz örgüdür. Haydi o zaman şişleri elimize alalım. Düz örgüyü öğrenmeye başlayalım.

Anlatımlı düz örgü
Anlatımlı düz örgü

İki Şişle düz örgü örme detaylı anlatım

Daha önce şişe ilmek atmayı öğrenmiştik. Şişte bulunan ilmek arka kısımdan alınıp iple çekilir. Kısaca böyle. Daha açık anlatacak olursak şişe ipi dolayıp, ilmekten geçirin. Arka kısımdan ipi öteki şişe geçirilecek şekilde alın. Dikkat edin. Sürekli arkadan alacaksınız. Tabi haklısınız. Anlatmakla tam olarak anlamak mümkün olmayabiliyor. Sizler için ayrıca resim galerisi ve YouTube kanalımızda yer alan düz örgü nasıl yapılır videosunu da koyduk. Özellikle videomuzu dikkatlice izleyerek tam olarak anlayacağınızı ve düz örgü örmeyi öğreneceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca tekrar hatırlatayım. Örgü örmenin tüm adımları sitemizde yer alıyor. İlgili kategori başlığı altından takip edebilirsiniz.

Hepinize örgü örme yolunda başarılar. Sevgiyle kalın.

Düz örgü resimli anlatım-Resim galerisi

Düz örgü nasıl yapılır video galeri

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir