Bebek Ev Botu Yapımı – Videolu Anlatım (Kürklü Panduf)

Merhaba Sevgili Maharetli Kadınlar. Bu yazımızda sizlerden gelen istekleri de dikkate alarak çok şirin bebek ev botu yapımı videolu anlatımını ele alacağız. Bir süredir tığ işi örgüye merak salıp, yeni başlayanlar için, içinde kısa ve öz video anlatımı yer alan, ayrıca örgü tekniğini resmeden görsellerin yer aldığı tış işi örgü öğreniyorum yazı serisiyle devam ettik. Özellikle örgü babet modelleri yapımında ihiyacınız olacak tığ işi örgü tekniklerinden; zincir nasıl çekilir ile başlayıp, sık iğne nasıl yapılır, çakma sık iğne nasıl yapılır, ikili trabzan nasıl yapılır, üçlü trabzan nasıl yapılır konularını ele aldık. Artık yavaş yavaş çok istediğiniz model yapımlarına geçiyoruz. Bebek ev botu yapımı.

Kürklü ev botu
Kürklü ev botu

Çocuklar için kürklü ev botu nedir? Nerelerde kullanılır?

Bebek ve çocuklarımızın kapalı ev ortamında özellikle kış mevsiminde ayaklarında kalın bir şey olmasını isteriz. Anaokulu ve kreş çocukları için böyle bir şeye daha çok ihtiyaç vardır. Çocuk ev pandufu tam aradığınız kurtarıcı. Çocuk pandufları piyasada kolayca bulabileceğiniz ürünlerdendir. Ancak daha şık bir modeli kendi maharetinizle de yapabilirsiniz. Bu seçenek sizin için daha cazip olacaktır. Çünkü kendi emeğinizle üreteceğiniz bir ev botu hem daha sağlam olacaktır hem de kendi üretiminiz olduğu için sizi mutlu edecektir. Alt tabanı hazır keçe taban üzerine ikinci kat olarak örgü taban yapılarak, kürklü ev botu oldukça mukavemetli ve koruyucu özellik kazanmaktadır.

Kürklü çocuk pandufu
Kürklü çocuk pandufu

Kürklü ev botu için gerekli malzemeler

Çocuğunuz için ev botu yapmaya karar verdiniz. Peki ihtiyacınız olan malzemeler neler?

  • Bir çift hazır keçe taban ( Çocuğunuzun ayak numarasına uygun olarak örgü ipi satılan yerlerden veya internetten temin edebilirsiniz )
  • Örgü ipi ( Bu model için Nako Pırlanta marka ip öneriyoruz – Bizim renk seçimimiz indigo – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz )
  • Ana kuzusu örgü ipi
  • 4 adet düğme
  • 2.5-3 numara tığ
  • Ayraç

Gerekli malzemelerimiz bu kadar. Artık hazırsanız her safhasını ayrıntılı olarak anlattığımız iki bölümden oluşan Kürklü Çocuk Botu Yapılışı Kolay Anlatım Videosunu izlemeye geçebiliriz. Hepinize kolay gelsin. Başaracağınızdan eminiz. Takıldığınız, zorlandığınız durumlarda konu altından ya da kanalımızdaki video altından sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Sevgiyle kalın.

Kürklü ev botu resim galerisi

Kürklü Çocuk Botu Yapılışı Kolay Anlatım Videosu 1. Bölüm

Kürklü Çocuk Botu Yapılışı Kolay Anlatım Videosu 2. Bölüm

Kürklü Çocuk Botu Yapılışı Kolay Anlatım Videosu 3. Bölüm

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

2 üzerinde düşünülen Bebek Ev Botu Yapımı – Videolu Anlatım (Kürklü Panduf)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir