Babet Patik Yapımı - Videolu Anlatım

Nasıl Yapılır Atölyesi çalışmaya devam ediyor. Özellikle sizin istekleriniz doğrultusunda karar verdiğimiz modellerin yapılışını anlattığımızı daha evvelki yazılarımızda da belirtmiştik. Yine sizin çok istediğiniz bir modeli bu yazımızda videolu olarak paylaşıyoruz. Babet patik yapımı daha önceki konularımız içinde yer alıyor. Makosen Babet Yapımı – Videolu Anlatım başlığı ile de makosen şeklindeki babet patik modelini anlatmıştık. Hazır keçe taban üzerine çalıştığımız bir model olan makosen babet modelinde arkadaş bilekliği detayını kullanmıştık. Bu yazımızda anlatacağımız babet patikte de benzer bir detay olmakla beraber daha farklı ve kolayca yapılabilecek tığişi bir bant kullandık.

Babet görünümlü patik yapılışı

Bayanların evde kullanabilecekleri hem rahat hem de şık bir ev içi ayakkabı seçeneği olan babet patikler son zamanlarda çok popüler oldu. Biz de sizlerden gelen siparişlere elimiz elverdikçe cevap vermeye çalıştık. Sipariş alırken dikkatimi çeken ise babet patiklerin kullanımdan ziyade genç kızların çeyizi için satın alındığı oldu. Bu sebeple özellikle genç kızlarımıza çağrımız kendi çeyizini hazırlamak için zamanınız, fırsatınız varsa sizin için babet patik modelleri çok iyi bir seçenektir. Anlatım videolarımızı izleyerek kolayca istediğiniz modeli yapabilirsiniz. Ayrıca yapmaktan sıkılırım diye düşünüyorsanız hiç düşünmeyin. Bilakis bu işten çok zevk alacağınızı söylemek isterim.

En yeni örgü babet modelleri
En yeni örgü babet modelleri

Babet patik malzemeleri

Sizlerden bazen kullanılan malzeme bilgisi üzerine soru geliyor. Babet patik hangi iple örülür gibi. Evde, farklı kapalı ortamlarda, giyebileceğiniz babet patik yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Bir çift hazır keçe taban (Ayak numaranıza uygun olarak örgü ipi satılan hobi dükkanlarından veya internetten temin edebilirsiniz )
  • Örgü ipi (Bu model için Nako Pırlanta marka ip öneriyoruz. Çünkü daha parlak ve diri duruyor. – Rengini zevkinize göre seçebilirsiniz)
  • 2-2.5 numara tığ
  • Ayraç

Babet patik modelleri ve yapılışı video

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir