Arkadaş Bilekliği Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Hayırlı, bereketli günler saygıdeğer maharetli kadınlar. Sizlerle beraber hobi işlerine devam ediyoruz. Nasıl Yapılır Atölyesi bu yazıda son zamanların gündemde olan güzel bir aksesuarın yapımını konu ediniyor. Arkadaş bilekliği nasıl yapılır diyoruz ve videolu olarak anlatıyoruz. Önceki yazılarımızdan Makosen babet yapımı başlıklı yazımızda anlatımını konu aldığımız makosen babetin ayrıntısında da kullandığımız arkadaş bilekliğinin yapımını, sizlerden gelen yoğun istek üzerine ayrı bir video çekerek anlattık ve bu yazının sonunda yer alan video ortaya çıktı. Umarım faydalı olur.

Arkadaş bilekliği nedir? Ne anlama gelir?

Arkadaş bilekliği diye tabir edilen, rengarenk iplerle örülmüş bu aksesuar, adından da anlaşılacağı üzere, samimi arkadaşlar, dostlar, yeni jenerasyonun tabiriyle kankiler arasındaki bağın gücünü temsil ettiğine inanılır. Yani dostlar arasındaki bu bağı daha da güçlü hale getirir. Hatta birbirinin tasarladığı bileklikleri takan arkadaşların ifadesine göre bu bileklikler insanın enerjisini de olumlu yönde etkiliyormuş. Arkadaş bilekliğinin diğer adı dostluk bilekliği. Böyle bir gücü gerçekte var mı yok mu bilmiyoruz ama şu bir gerçek ki el emeği göz nuru olan dostluk bileklikleri, bilekte çok şık duruyor.

Örgü babet süsleme
Örgü babet süsleme

Arkadaş bilekliğinden saat kordonu

Kızımın severek kullandığı bir saati vardı. Hiç kolundan çıkarmadığı ve her an saatin kaç olduğunu duyurmaktan keyif aldığı saatinin bir gün kordonu kopuverdi. Aramadığımız saatçi, internet sitesi kalmadı kordonu temin etmek için. Bir türlü saatten vazgeçemedi. Napalım napalım derken aklıma arkadaş bilekliğinden saat kordonu yapmak geldi. Arkadaş bilekliği saat yapımı oldu gündemimiz. Hemen ipçiye gittik ve rengarenk ipler beğendik ve çocuklarla oturduk başına. Bilekliği ördükten sonra saat kordonundan çıkardığımız kordon tokalarını da eşim monte etti. Ve sonunda çok şık bir saat kordonu ortaya çıktı. Bunu da size alternatif olsun diye paylaşıyorum.

Desenli arkadaş bilekliği
Desenli arkadaş bilekliği

Arkadaş bilekliğinden babet süsü yapımı

Saat kordonu yaptık çok güzel oldu. bununla da kalmadık. Girişte de bahsettiğim makosen babet yapımında yine süs olarak bu bilekliği kullandık ve çok olumlu dönütler aldık. Şunu anladım ki bu arkadaş bilekliğinin enerjisi efsunu bir yana, çok işlevli bir aksesuar olduğunu söylemem lazım. Arkadaş bilekliğinden daha başka neler yapılır artık sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Arkadaş bilekliğinden babet süsü yapımı
Arkadaş bilekliğinden babet süsü yapımı

Arkadaş bilekliği malzemeleri neler?

Arkadaş bilekliği yapmaya karar verdiniz sanki. O zaman önce malzeme temin etmelisin. Çok fazla bir malzemeye ihtiyacın yok.

Arkadaş bilekliği malzemeleri:

  • En az 3-4 değişik renkte nakış ipliği. Pamuk esaslı veya akrilik esaslı herhangi bir ip de kullanabilirsiniz. Daha fazla çeşit renk de tamamen sizin maharetinize ve zevkinize kalmış.
  • Yapışkan bant. Bilekliği örme esnasında sabit durması için kullanabileceğiniz güçlü bir bant. Bizin bantımız çok güçlü değildi ve zorladı bizi. Yahut daha sağlam durması için başka bir alternatif sabitleyici de düşünebilirsiniz.

Malzemelerin hepsi bu. Bundan sonrası sizin özverinize, arkadaşınıza, dostunuza olan sevginizin gücüne ve maharetinize kalmış. Burada uzun uzun nasıl yapılacağını yazmıyorum. Çünkü daha iyi anlayabilmeniz ve kolayca yapabilmeniz için bir video hazırladık. Dikkatle izleyin ve eş zamanlı olarak yapmaya başlayın. Kolay gelsin. Selametle.

Arkadaş bilekliği resim galerisi

Arkadaş bilekliği nasıl yapılır anlatım videosu

Yazar Hakkında:

Uzun zaman önce uyandı içimde hobi merakı. Kadının yaratılıştan gelen eğilimiyle alakalı olsa gerek. Her kadın gibi maharetli yönümü keşfettim. Kendi çapımda yaptığım işleri neden paylaşmıyorum düşüncesiyle önce sosyal medya platformlarında, sonraları kişisel blog ve internet sitemde paylaşmaya başladım. O gün bu gündür çok çeşitli kadın el işi ve hobi üretimlerimi özellikle sosyal medyada Maharetli Kadın ismiyle sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

2 üzerinde düşünülen Arkadaş Bilekliği Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir